Okuliarové šošovky

Dôležitým kritériom pri výbere správnej okuliarovej šošovky je činnosť, pri ktorej majú byť okuliare používané. Vyberať môžeme medzi jednoohniskovými šošovkami pre zákazníkov, ktorí potrebujú okuliare iba na čítanie alebo na diaľku. Alternatívou sú bifokálne či multifokálne šošovky pre tých, ktorí už potrebujú rôzne dioptrie na rôzne vzdialenosti. K prevencii únavy očí a k pohodlnejšiemu videniu môžu dopomôcť špeciálne povrchové úpravy, ku ktorým patrí napríklad často vyžadovaná antireflexná vrstva. Rovnako ako u slnečných okuliarov, aj u klasických okuliarových šošoviek nájdete ochranu pred UV žiarením.

Okuliarové šošovky podľa použitia

Potrebujete korigovať zrak len do diaľky alebo len do blízka? Je to ľahké, postačia na to jednoohniskové šošovky, ktoré plusovými alebo mínusovými dioptriami upravia vašu krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť. Nenamáhajte si oči a nevystavujte sa zdravotným ani fyzickým rizikám. U nás si môžete nechať zmerať svoj zrak na najkvalitnejších prístrojoch.

25 €

Plast 1,5 AR

Plastová dioptrická šošovka s tvrdením a antireflexnou úpravou.

36 €

Plast 1,5 AR

Plastová dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbnou úpravou a viacnásobná antireflexná úprava.

50 €

Plast 1,6 AR

Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.

90 €

Plast 1,67 AR

Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.

130 €

Plast 1,74 AR

Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.

70 €

Plast 1,5 Crizal Prevencia

Plastová okuliarová šošovka, ktorá selektívne filtruje modro-fialové svetlo vyžarujúce z počítačov, tabletov, smartfónov.

80 €

Plast 1,5 Eye Drive

Plastová okuliarová šošovka určená pre všetkých vodičov s povrchovou úpravou Reflect Control, ktorí trávia viac času na cestách.

Ak potrebujete dioptrie na čítanie a zároveň do diaľky, môžete si vybrať aj bifokálne šošovky. Sú špeciálne upravené tak, že v hornej časti je dioptria do diaľky, kým v dolnej je dioptria do blízka. Na rozdiel od multifokálnych sa však šošovky nemenia plynulo, čo môžete na sklíčkach vidieť. Výhodou bifokálnych šošoviek je ich cenová dostupnosť – stoja totiž väčšinou menej než dvoje jednoohniskové alebo jedny multifokálne okuliare.

50 €

Bifo ST 28 1,5

Bifokálna dioptrická šošovka s tvrdením.

80 €

Bifo ST 28 1,5 AR

Bifokálna dioptrická šošovka s tvrdením a viacnásobnou antireflexnou vrstvou.

120 €

Bifo ST 28 1,6 AR

Bifokálna stenčená dioptrická šošovka s tvrdením a viacnásobnou antireflexnou vrstvou.

Potrebujete dioptrie aj do blízka aj do diaľky? Doteraz ste všade museli nosiť dvoje okuliare? To už teraz nemusíte vďaka progresívnym šošovkám. Ich dioptrie sa postupne menia od hora dole, bez rušivých zlomov. S jednými prirodzene vyzerajúcimi okuliarmi uvidíte všetko ostro. Je to veľmi komfortné a riešenie, ktoré dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám našich zákazníkov.

140 €

Proomega 1,5 AR

Dizajn šošovky vyrobený free form technológiou, ekonomicky dostupný poskytuje stabilné zorné pole do diaľky a na blízko.

280 €

Exact 1,5 AR

Prémiová progresívna šošovka so širším zorným poľom na videnie do diaľky a blízko a stabilizáciou obrazu.

360 €

Exact Individual 1,5 AR

Prémiová personalizovaná progresívna šošovka pre nositeľov s vysokými požiadavkami na veľkosť zorného poľa.

460 €

Exact Duo 1,5 AR

Najmodernejší dizajn progresívnych šošoviek s vylepšením videnia na blízko, rýchla adaptácia bez plávania obrazu a to vo všetkých smeroch.

Okuliare do blízka umožňujú zreteľné videnie len do 40 cm, progresívne šošovky majú zas obmedzenia viditeľnosti na blízke a stredné vzdialenosti. Ideálnym riešením sú preto okuliare so špeciálnymi pracovnými šošovkami. Poskytujú dostatočné a ostré zorné pole v širšom zábere do blízka. Vďaka tomu môžete plynule prechádzať pohľadom z dokumentu na klávesnicu a z nej na obrazovku, zároveň budete dobre vidieť, čo sa deje za monitorom.

90 €

Office 1,5 AR

Kancelárska dioptrická šošovka s antireflexnou úpravou poskytuje vyšší vizuálny efekt pri práci na strednú vzdialenosť a na blízko od 35 cm do 4 m.

Povrchové úpravy šošoviek

Antireflexná vrstva

Antireflexná vrstva zabezpečí vašim očiam vyšší kontrast a jasné videnie bez rušivých odleskov. Zabraňuje zrkadleniu svetla a perfektne odoláva nečistotám a prachu.

Crizal prevencia ®

Notebooky, tablety, mobilné telefóny a podobné elektronické zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktorého veľké množstvo neprimerane zaťažuje naše oči, spôsobuje napätie, únavu a nespavosť.

Eye Drive

Okuliarové šošovky pre vodičov. Technológia reflect control umožňuje eliminovať oslnenie napríklad od protiidúcich vozidiel. Kontrast videnia a detaily sú oveľa jasnejšie.

Samozafarbovacie šošovky

Samosfarbovacie šošovky menia svoju priehľadnosť podľa intenzity vonkajšieho svetla. To šetrí váš zrak, eliminuje napätie a únavu očí.